ANKARA HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ

Ayın Bilge Kişisi

GÜNCELLENME TARİHİ: 26/07/2017

        “Ayın Bilge Kişisi Siz Olabilirsiniz” sloganı ile Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programları Şube Müdürlüğü tarafından obezite, fiziksel aktivite, sağlıklı ve aktif yaşlanma, kronik hastalıklar ve risk faktörleri, engellilik, kazalardan korunma gibi konularda farkındalığı artırmak amacı ile müdürlüğümüz yemekhanesinde bir uygulama başlatılmıştır. 

        Uygulama kapsamında tepsi örtüsü yeniden tasarlanmış, yemekhanemizde hazırlanan panoya, periyodik olarak değiştirilmek üzere “Ayın Bilge Kişisi Siz Olabilirsiniz” temalı soru yazılmıştır. Sorunun cevabı “Ayın Bilge Kişisi Cevap Formuna” doldurularak, Bilge Kişi Cevap Kutusu'na atılacak, doğru cevap verenler arasında ay sonunda kura ile seçilecek kişi “Ayın Bilge Kişisi” olarak duyurulacaktır. 

        Yeterli ve Dengeli Beslenme, Fiziksel Aktivite ve soruların cevapları hakkında bilgi almak için www.beslenme.gov.tr adresini, Kronik Hastalıklar ve Risk Faktörleri konularında bilgi almak için de http://kronikhastaliklar.thsk.saglik.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.